| MissAvocado a întrebat:

Buna happy Am un netbook ce are camera web incorporata in el, si la facebook nu imi apare ca pot sa fac poza cu camera, ca si cand nu as avea, dar inainte imi aparea? Stiti de ce? Si nici la Movie Maker nu imi apare ca as putea sa ma filmez cu camera imi zice ca nu e conectata. Cum as putea sa o conectez? Multumesc mult :* funda big grin

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru Facebook trebuie sa instalezi -> Facebook Video Calling Plugin in browserul tau. Vezi aici cum se face asta
http://www.gadget.ro/cum-sa-activezi-facebook-video-calling-tutorial/

Pentru Movie Maker trebuie sa faci update din windows la o versiune mai noua.

TESTEAZA WEBCAM-UL Online http://www.testmycam.com/ daca iti apare allow si deny inseamna ca ai instalat webcam-ul

| Cristiana_Lance_1997 a răspuns (pentru neluL):

Nu imi merge sa fac poze sau vidoclipuri (mai ales pe webcamtoy) ca imi apare allow si deny

| neluL a răspuns (pentru Cristiana_Lance_1997):

Da click pe ALLOW si faci cate poze vrei dupa! Deci, click pe Allow!

| Cristiana_Lance_1997 a răspuns:

Nu imi merge sa fac poze sau videoclipuri ca imi apare allow si deny. ce sa fac? big grin