| Trucker5 a întrebat:

am un Nokia c5-00 codat pe Vodafone. el inca nu a fost actualizat, si am vazut k e o actualizare disponibila pe site-ul Nokia. stie cineva daca ii fac update la soft si/sau firmware o sa dispara aceasta restrictie de retea sau trebuie neaparat sa merg cu el la un service? mersi

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Du-te la service, nu te costa nimic daca intrebi. Daca e in garantie altfel se pune problema. Daca telefonul merge bine asa, de ce vrei update?
Exista o vorba romaneasca:
" De ce vrei sa te legi la cap,
fara sa te doara"
Dar, alegerea a ta.

| Trucker5 explică:

Pai vreau sa ii fac update pentru a disparea restrictia, adica vreau sa il decodez pe Orange