| popraul62 a întrebat:

am un obiect care e din argint sau fleakuri! cum aflu daca e argint sau nu? fara sa ma duc la amanet! (sa-l bag in ceva sau alte chesti) nu are nici un nr scris pe el...

7 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Baga-l in otet, daca se inegreste nu este argint happy

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca era argint, avea cu siguranta un numar scris pe el. Marcajul argintului e destul de vizibil, spre deosebire de al aurului.

| popraul62 explică (pentru ardnaxur1961):

Dar il am demult...si nu e lant e ceva cu turnul eifel... nu cred ca are asa ceva pe cpe

| CorNNeL a răspuns:

Strangel in dinti

| popraul62 explică (pentru CorNNeL):

Si ce ar trebui sa simt? ce ar trebui sa se intample?

| SpatariuMihaela a răspuns:

Nu e argint.Argintul are numarul scris pe el.

| Cata_Pop_1991 a răspuns (pentru SpatariuMihaela):

Daca e o moneda din 1700 din argint, tu crezi ca scrie ceva pe ea? argintul cu marcaj e ceva mai modern si desigur mult mai ieftin ca ceva vechi.