| TheGrooveStreet a întrebat:

Buna!, Am un PlayStation2 nemodat dala mare( cand am fost sa il modez cel de acolo a spus ca nu poate pentru ca este model vechi si se strica imediat) Stie cineva cum as putea sa ii fac jocuri fara sa il duc la "stricat"? Si mai important sa mearga acele jocuri? Astept raspunsuri de la voi "Fundaa"! ( nu vreau sa folosesc swap magic pentru ca nu am de unde si am auzit ca strica lentila si etc.)

2 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Unu da exista inca o alternativa adica hot-swap si 2 cauta pe cineva care sa mai aiba modelele vechi de modbochip

| Umbra_9400 a răspuns:

Cu SWAP Disc merge extrem de ușor dar pentru varianta SLIM, la varianta FAT lucrurile se complică puțin, nu cred că mai ai o altă opțiune, eu știam că se poate moda fără a se strica imediat, cel mai probabil nu aveau chef de modat acei băieți și te-au trimis acasă (tipic românesc)!