| Uuuuuuu a întrebat:

Am un router de la tp-link si 2 laptopuri.Prima oara am fost la o cunostinta care lucreaza in domeniul tehnologiei ca sa-mi configureze routerul. La unul din laptopuri netul mergea perfect, iar la celalalt mergea cu intreruperi sau dupa ce ii dadeam restart la router. Am reconfigurat routerul in speranta ca va merge si la celalalt internetul la fel de bine ca si pe al doilea. Acum nu mai merge DELOC netul la laptopul problema, merge doar daca il conectez la router printr-un cablu. La celalalt merge perfect. As vrea sa-mi spuneti daca stiti cum as putea sa fac in asa fel incat sa mearga routerul si la celalalt laptop. Mentionez ca routerul si laptopul problema sunt noi. Multumesc!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Despre ce router e vorba?

| Uuuuuuu explică (pentru sltlp):

Tp-link TL-WR841N

| sltlp a răspuns (pentru Uuuuuuu):

Pune un printscreen cu pagina unde e conf. wireless-ul si securitatea la wireless. le poti trimite pe mesaj daca vrei.