| m1a3 a întrebat:

Buna!happy
am un router wireless D-Link dir 600 si vreau sa-l folosesc pentru port forwarding
pana acum cateva zile totul a mers cum trebuie, dar deodata nu a mai mersstraight face
am verificat setarile routerului si erau neschimbate
sunt abonata rds, deci am ip dinamc si am nevoie de prt forwarding pentru o platforma e-learning moodle (dar am gasit in setarile platformei "o portita de scapare" pentru ip-ul dinamic)
care ar putea fi cauza pentru care acum nu mai merge?
multumeschappy

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca sa-i dai un reset si sa-i refaci setarile de acum.Dac nu-i stii setarile de acum, fa-i un back-up, da-i reset, apoi aplica-i back-up-ul, poate merge.Cine stie ce s-a intamplat, poate are nevoie de-un update la firmware, ori s-a sters ceva de pe undeva.