| Nikistar a întrebat:

Buna am un Samsung s7 edge si se deblocheaza cu amprenta si ci e mi.la dat este in alta tara si nu stiu cum sa il deblochez?
Pot merge la un magazin de telefoane sa mi.l deblocheze?

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Da, poti si tu sa ii dai un factory reset, daca stii cum (adica daca stii cum fara sa ai nevoie de amprenta, exista o metoda prin bootloader) sau poti sa mergi sa iti dea cei de la service un Factory Reset.

Sau poti si mai simplu sa il intrebi pe respectivul ce parola are telefonul, pe langa amprenta trebuie sa puna si o parola, daca aflii parola poti sa-l deblochezi.