| anonim_4396 a întrebat:

Am un sistem Home Cinema(LG) si as vrea sa scot sunetul din Televizor(LCD LG) la Home Cinema si nu stiu cu ce cablu sa le conectez...

4 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Mufa jack rca

jack il bagi la mufa de casti a tv-ului si rca cu 2 capete in sistem

dar nu o sa ti se auda 5.1

| CosminRR a răspuns:

Salut
Trebuie sa ai un cablu negru.Asta are 2 mufe intr-un capat(rosu si negru; astea intra in home cinema) si capatul celalalt cu o mufa(neagra, intra in LCD).

| Cristianexr a răspuns:

M-am gandit si eu la mufa jack dar vreau sa se auda 5.1.

| Cristianexr a răspuns:

Am rezolvat cu un cablu optic care are cea mai inalta calitate la sunet