| numepublic20000 a întrebat:

Buna am un telefon Motorola Wilder si am cartela frog in telefon...mi-am activat servicult pentrut internet web?n?walk? dar cand dau sms la 9691 pentru setari imi spune ca internetul nu poate fi configurat automat de pe telefonul mobil! Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Suni la relatii cu clientii le spui ca nu merge sa il configurezi automat, si ori il configurezi impreuna cu consultantul ori ti le trimite prin smswinking si eu am patit-owinking

| NumaiPentruMine a răspuns:

Poti opta sa introduci si manual parametrii generali pentru configurarea telefonului:
Creezi un profil cu numele:Webnwalk
APN (Access Point Name):wnw
Nume utilizator:wnw
Parola:wnw
Pagina de start: http://m.webnwalk.ro
Autentificare: Normala

Restul lasi gol.