| ColoredLove a întrebat:

Bunahappy. Am un telefon Nokia, pe care l-am decodat(inainte era codat in Vodafone). Acum vreau sa intru pe internet de pe telefon, dar imi apare "Abonati-va intai la un pachet de date". Ce sa fac? mersi

5 răspunsuri:
| Liviucu a răspuns:

Trebuie să-i faci setările de WAP - conectare la internet, pentru a se putea conecta la sateliţi. Încearcă să-ţi trimiţi setările automate de pe site direct pe telefon menţionând numărul tău. Apoi dai salvare peste setările actuale. Apoi va merge cu siguranţă. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de retea trebuie sa suni la servici clienti sa le confirmi ca telefonul tau este compatibil si ca vrei sa iti activezi un serviciu web si atata si apoi o sa astepti ca sa vina mesajul de confirmare si dupa ce l-ai primit trebuie sa il salvezi si gata poti sa stai pe net baftalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de retea trebuie sa suni la servici clienti sa le confirmi ca telefonul tau este compatibil si ca vrei sa iti activezi un serviciu web si atata si apoi o sa astepti ca sa vina mesajul de confirmare si dupa ce l-ai primit trebuie sa il salvezi si gata poti sa stai pe net baftalaughing

Aicea sunt numerele servici clienti
Orange 333
cosmote 1244
Vodafone 444

bafta happy

| fdff a răspuns:

Aboneaza-te!

| AlwaysDream a răspuns:

Buna, mai intai trebuie sa faci setarile telefonului pentru conectare la internet si dupa aia poti intra. happy