| KitKat15 a întrebat:

am un telefon Samsung a5 din 2016, achizitionat in octombrie sau noiembrie anul trecut. il folosesc intens. aseara cand m-am pus la culcare, l-am pus la incarcat, l-am deconectat de la wifi si l-am setat pe modul "nu deranjati". de dimineata nu il puteam deschide nicicum, nici in mediul de recovery nu am putut intra.
mentionez ca bateria nu se poate scoate.
momentan sunt in Germania pentru 2 saptamani, nu il pot baga in service, exista ceva ce as putea face?
multumesc

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Incearca cu un alt incarcator, poate s-a stricat incarcatorul si posibil sa se fi descarcat complet si din cauza asta nu se mai aprinde.

| CM7YRE a răspuns:

Pentru a vedea daca e de la soft sau ceva anume, incearca sa-l legi la calculator cu cablul de date. Cauta sa-ti cumperi/faci rost de-un USB jig http://www.ebay.com/......2180374245 sa-l fortezi in recovery mode daca e nevoie, pentru a-i schimba soft-ul.