| Cheesewithme a întrebat:

Am un telefon Samsung s5560i si vreau sa bag muzica jocuri etc. pe el,am instalat Samsung kies am facut tutorialul pentru conectare wifi, dar nu mi-l gaseste.

7 răspunsuri:
| Blade82 a răspuns:

Wi fi sau bluetooth ai vrut sa zici?

| Cheesewithme explică (pentru Blade82):

Wifi,am cautat pe net tutoriale alea alea degeaba, doar am router...

| Blade82 a răspuns (pentru Cheesewithme):

Nu iti trebuie Samsung kies sa te conectezi la WI FI doar sa activezi functia Wi Fi de pe telefon si sa selectezi reteaua ta de la router apoi sa introduci codul de retea pe care il poti afla din router daca introduci adresa 192.168.0.1 in internet explorer la calculator si acolo la setari manuale de wireless ai ceva de genul WPA si o parola.

| Cheesewithme explică (pentru Blade82):

L-am conectat cum ai spus tu, am bagat codul pin, k dar nu vad niciun efect cum transfer fisierele?

| Cheesewithme explică (pentru Blade82):

Am pus codul pin, s-a conecat la reteaua mea, dar nu vad nimic schimbat, cum transfer fisierele?

| Cheesewithme explică (pentru Cheesewithme):

Scuze pentru posturi multiple, nu l-am vazut la inceput.

| Blade82 a răspuns (pentru Cheesewithme):

Cu Wi FI te poti doar conecta la internet nu sa transferi fisiere din calculator in telefon. Pentru asta trebuie sa te conectezi cu cablul de date sau cu bluetooth.