| JustDolt a întrebat:

Am un televizor LCD Panasonic Viera de 81 cm diagonala.Intrebarea este:cum il setez pe HD? Sau merge HD doar pe canalele prevazute cu transmisie in high definition? FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| Adrian1997 a răspuns:

Pai nu ai precizat in primul rand daca televizorul tau e full HD sau HD ready -1280×720 px, dar ma gandesc ca e HD Ready. Ca sa poti vedea in modul HD trebuie ori sa ti cumperi un DVD player( Blu Ray Disc) care suporta modul HD, sau sa te abonezi la televiziunea digitala, unde ai canale transmise HD. Sper ca ti am fost de folos!

4 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Hd merge doar in programele speciale...totusi poti sal setezi pe 16/9

| bogdan1011 a răspuns:

Normal ca HD merge doar pe canalele care sunt transmise in HD, dar in plus de un tv HD iti trebuie si un receiver HD altfel nu merge

| Enzo2011 a răspuns:

Normal ar fi programat hd doar e lcd dar intr-adevar se vede diferenta doar pe canalele cu format HD si sunt destul de putine(mai ales in Romania)

| ZyReXe a răspuns:

Nu poti sa il setezi pe HD, HD sunt doar filmele inchiriate de la magazine din astea care cu asta se ocupa cu filme sau cu DVD-uri pe canalele de pe antena nu sunt HD poti sa ai cea mai tare plasma ca tot nu se vad in HD doar pe programe mai renumite si la filme faine cand seteaza eia de la televiziune cum ar fi HBO