| anonim_4396 a întrebat:

Am un uscător de rufe de la firma Zanker ke 4650.
Adus din Germania și cumpărat la mâna a doua.
El se aprinde dar nu mai merge.
Când dau pe start beculețul licare de mai multe ori dar el nu pornește.
Filtrele am văzut ca sunt curate nu este înfundat.
Am încercat si cu el gol degeaba.
Am încercat si toate programele si la fel face.
Nu știu ce sa-i fac cred ca are eroare.
Si nu știu pe cine as putea sa chem sa se uite la e.l

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pare un tip de uscator foarte vechi. Nu cred ca se mai fabrica.

| sierra1 a răspuns:

"uscător de rufe... pe cine as putea sa chem sa se uite la el"

un electrician dar dacă n-are piese (și probabil așa va fi) iți cumperi altul - ăsta e riscul su SH-ul

| AdrianUrsut a răspuns:

Ai rezolvat problema? Am avut si eu un uscator Zanker luat de la SH si m-a tinut vreo 5 ani.

Cand am avut probleme cu el, efectiv nu mai invartea cuva, am chemat un instalator de asta de pe olx. A rezolvat rapid problema si a spus ca piesele la Zanker se potrivesc cu cele de la Electrolux. Asta ca raspuns pentru cei care au Zanker si cauta piese