| Amandias a întrebat:

Buna as avea si eu o intrebare legata de calculatoare (laptopuri).
As dori sa stiu ce e mai important procesorul, sau placa video
Ex: Intel pentium dual core cu placa nVIDIA, sau Intel i3 cu placa Intel hd 3000/4000. ( amandoua avand 4g ram)? daca exista diferente mari? sau e ceva acceptabil, deoarece doresc sa achizinionez un laptop, si am un buget mic (1500 lei). si oare e posibil sa schimb un pentium dual core cu un core 2 duo? -intentionez sa folosesc laptopul pentru filme, photoshop, muzica, internet, sims 3, gta. multumesc >:

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| faby1 a răspuns:

Acum depinde, daca ai un calculator office iti trebuie procesor, pentru activitati; daca vrei pc gaming iti trebuie procesor si in special placa video. funda?

| Amandias explică:

Nu ar fi un Lenovo mai bun decat Acer? http://www.emag.ro/......DX8CXBBBM/