| SmIlEy_4608 a întrebat:

As dori sa imi cumpar un telefon cu sistem de operare Android, sa fie destul de performant, memorie buna, etc pana in 700lei fara abonament care merge in orice retea sau macar in orange. Ce telefon mi-ati recomanda.La cea mai buna recomandare ofer

12 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

Buna.
Uite aici cateva modele pana in 700 RON cu sistem de operare Android: http://goo.gl/CzYcA.
Eu iti recomand Samsung Galaxy Mini. Este foarte bun si se vinde la un pret si mai bun. Si va mrege in orice retea, fiind la liber.
Succes;)

| conundrum a răspuns:

Tot galaxy mini zic si eu...si mai si economisesti banutzi

| djrobby a răspuns:

Galaxy mini
daca il iei de la voda, org, cosmo este mai scump. cauta pe net firme de telefoane mobile si o sa gasesti eu am unu de 3 luni si ceva si functioneaza ff bine a fost doar 500 ron.

| alessia5158 a răspuns:

Vezi aici o recomandare : http://pretmic.com/

| SmIlEy_4608 explică:

Am o intrebare:Telefon Samsung Galaxy Mini S5570 merge pe orice retea?

| Roberto a răspuns:

Samsung Galaxy i5500.Ieftin cu sistem de operare Android si la pretul sau este unul dintre cel mai dotat smartphone de pe piata.

| anonymousexpert a răspuns:

Pentru ceea ce ceri tu telefonul perfect este Samsung I5700 Galaxy Spica.

| FrEeBoY a răspuns:

Huawei u8180

| Pralină a răspuns:

Nokia C5-03, de asta am si mi l-am luat exact asa cum vrei si tu sa iti iei.

| TheAdmiston a răspuns:

Ca sa alegi un telefon trebuie sa stabilești niște criterii.Eu le-am ales pe acestea:
-sa aibă touch-screen(îs obsedat de touch. sper ca și ție-ți place:happy
-puterea camerei(cu câți are mai mulți mega pixeli cu atât mai bine.ideal 2-3winking
-sistemul de operare,
-modul cum se conectează la internet(3g sau WiFi vor fi în curând prezente la orice telefon.asa ca orice telefon fără WiFI peste 2-3 ani va avea un mare handicap)
-tipul bateriei,
-memoria
-frecventa procesorului(o frecventa de 600 Mhz "duce" cu usurinta mai multe
aplicații deodată(jocuri+internet; facebook; hi5; etc.)
-designul. potrivit pentru sex si vârsta
-și bineînțeles chestiile legate de muzica.caști, difuzor, etc.
Luând în considerare criteriile astea am găsit mai multe modele.cel mai convenabil e un Samsung Galaxy(are sistem android2.2,camera ok.3 mega pixeli, are si WiFi si 3G(ceea ce e superlaughingși multe alte chestii tari, SII un preț beton! Pentru tot buzunaru'!happy>>.Il găsești aici
Si un LG aici nu-i prea agreez designul dar am auzit ca are un meniu bine structurat.(prețul iarăși e bun.)
Un Sony Ericsson aici.Mai scum putin dar are in schimb calitate.
Mai sunt și alte modele. sper ca ți-am putut fi de foloshappy

| g7 a răspuns:

Ei iti recomand Motorola flipout, imi place la nebunie telefonul ala