| mihhay a întrebat:

As dori si eu o sugestie de laptop. Ce trebuie sa urmaresc la el pentru a fi cat mai dotat posibil?
Vreau sa mi-l cumpar pana pe data 5 ianuarie 2011(aproximativ), am un buget de 1800 ron si sa il folosesc atat pentru jocuri cat si pentru editare de documente, net, etc.
Ma gandeam sa mai astept pana de craciun, poate ca la fel ca in ceilalti ani, au oferte la emag.
voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi uite ce îţi recomand eu. Un procesor dual core, preferabil AMD, RAM minim 3 GB şi o placă video de 500 de Mb zic că ar fi suficientă/Am văzut recent la Domo o ofertă similară la un Toshiba, dar mi se pare că îţi depăşeşte bugetul cu ceva sute de Ron.Parca era vreo 2400 Ron.

| TAZ_2382 a răspuns:

Avand in vedere ca il vei folosi la editare documente, net etc iti va trebui un procesor puternic ( laptopul nu este optiunea cea mai buna ) iar pentru jocuri iti trebuie procesor, rami si bineinteles placa video, dar daca vrei sa ruleze jocuri recent aparute, eu cred ca iti va trebui ceva mai mult decat 1800 ron.

| ionut95gr a răspuns:

Cu 18 mil poti sa-ti iei un laptop bunisor. daca vrei unul bun mai pune vreo 5 mil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei jocuri la 1800 ron nu vei gasi laptop de jocuri... dar iti poti face la banii astia un desktop pe piese pe care sa mearga ceas modern warfare 2 cu grafica pe extremewinking