| kidDiana a întrebat:

As vrea si eu un program gen movie maker dar foarte bun si usor de folosit si desigur free.Am mai gasit programe dar unele cam vechi, altele nu stiu cat de bune sunt.Am nevoie pentru a realiza un film de 18 minute cu clipuri video, imagini si mai multe sunete de fundal.Multumesc dau funda! Help is important!

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu spui ce Windows ai, dar dela W7 in sus este Windows Live Essential, gratis si usor. Il poti descarca de aici:
http://techylab.com/......installer/
2011 e daca NU ai facut update-uri la Windows
2012 e daca AI update-urile la zi.
Instaleaza 2012, daca iti da vreo eroare il dezinstalezi si il instalezi 2011.
La instalare o sa-ti apara mai multe programe. Lasi bifat numai Photo Galery, restul debifezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca vrei sa faci un montaj. Cel mai bun si usor de folosit mi se pare Sony Vegas. *soapta* Nu e free dar il gasesti la pirati.big grin

| kidDiana explică (pentru anonim_4396):

Un link please? big grin da, montaj

| anonim_4396 a răspuns (pentru kidDiana):

Nu avem voie cu piraterie. *soapta* Click aici: http://bit.ly/1kb4lPK :D

| ChocolateNeko a răspuns:

Poti folosi Source FilmMaker sau MikuMikuDance

| lordadic a răspuns:

Chiar dacă programele bune destinate editării video nu le poți găsi gratis (sau poți happy ), totuși poți descărca variante trial etc.

Pentru un sistemm de operare Windows îți recomand:
1.Camtasia Studio-foarte simplu și intuitiv.
2.Adobe Premiere Pro-un program excepțional.Majoritatea profesioniștilor îl folosesc.
3.Sony Vegas-la fel, foarte intuitiv și ușor de folosit.