| Jecka a întrebat:

Aud inn truna cind caut xbox de acest cuvint (se poate moda sau nu ) ce inseamna asta cum adica modare?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

In teorie, modarea spune asa(versiunea legala a ei): ca iti modezi consola ca avand jocurile originale, sa le copiezi in consola ca sa nu uzezi discul. Adica tu detii jocul, dar sa nu mai pui discul in consola.
In practica, se traduce ca: descarcam la greu jocuri de pe tor.nte. Si sunt copiate in consola si jucate, ca altfel nu ai cum sa faci asa ceva.

1 răspuns:
| express11 a răspuns:

Adica poti juca jocuri piratate, nu numai originale.