| Kosys a întrebat:

Aveti idee de ce nu pot modifica luminozitatea laptop-ului? Candva mergea, dar acum oricat as modifica nivelul luminozitatii, nu se face nici macar o schimbare. Multumesc!

9 răspunsuri:
| ArcasuMoldovan a răspuns:

Acceasi problema am avut-o si eu, incearca sa ii scoti bateria si sa o pui inapoi si va merge, si mereu cand mai face asa sa faci la fel. Cel putin la mine merge.

| NAT0 a răspuns:

Http://imgur.com/a/jNbfW
click stânga pe iconiță și click stânga pe scrisul „Adjust screen brightness".
Acum îți apare cam așa. http://imgur.com/a/sdeJm
Tu te duci la http://imgur.com/a/UrLqL și te joci cu bara aia, eu o am la jumătate că mă deranjează luminozitatea prea mare.
Apoi dacă nu merge, setează aici. http://imgur.com/a/tNrjy și dacă nici așa nu merge, vezi dacă merge dacă îl ai băgat la încărcat.
Dacă nici așa nu mergeee, nu știu, intră pe toate pe acolo până îți rezolvi problema.:))

| grandebgd a răspuns:

Vezi daca ai placa video instalata si daca driverul este bun eu am patit asa fara placa video instalata nu am avut cum sa dau lumina mai mica.

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce laptop ai.

Majoritatea au controlul luminii respectiv a volumului difuzoarelor prin combinatie de taste:
Se tine tasta Fn apasat + tasta de functie aferenta operatiunii (de obicei scris/desenat cu albastru).

| LTAA a răspuns:

Instaleaza f.lux, cu acesta poti scadea luminozitatea ecranul, printr-un filtru intunecos.

| untu a răspuns:

Trebuie sa fie de vina driverul sau softul! Verificati descarcand programul MICROSWOFT FIX IT CENTER si sa verifici fiecare sectiune si iti va remedia toate defectiunile!

| Kosys explică (pentru ArcasuMoldovan):

Nu pot scoate bateria sad

| Kosys explică (pentru Bula):

Nu merge nici cu Fn

| Kosys explică:

Am rezolvat! Am reinstalat windows-ul big grin Va multumesc