| Bibi_1645 a întrebat:

Care e combinatia de taste folosita in Microsoft Word, pentru a transforma caracterele mici in caractere mari de tipar? MS FUNDA

Răspuns Câştigător
| dorikut a răspuns:

Incepand cu Microsoft Word 2007, optiunile pentru formatarea dupa caz a fontului se gasesc langa pictograma care ii permite sa schimbi culorea acestuia ( http://img863.imageshack.us/i/word2007.png/ ).

Pentru versiunile anterioare va trebui sa parcurgi: Edit (Editare) -> Edit font by case (Editare dupa caz);)

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu daca exista combinatie de taste. Pentru a transforma un text din litere mici in litere de tipar trebuie sa selectezi tot textul, apoi intri in Format/Font si de la Effects bifezi All caps si dai OK. Numai bine!

| noroK1 a răspuns:

Incearca doar sa lasi caps lock deschis vrei sa scrii mare mai mult...sau daca vrei la vreo fraza... tine apasat shift in timp ce scrii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apasa doar butonul Caps Lock sau Shift + caracterul care-l doresti...

| crynutza34 a răspuns:

Buna! Daca am inteles bine te referi la combinatia asta: SHIFT + litera pe care o vrei.SAU.apesi o data CTRL si apoi scrii ceea ce vrei mare de tipar si daca vrei inapoi in caractere mici apesi tot CTRL. sper ca te-am ajutat :*

| SmecheraSPretenaS a răspuns:

Poi dai acolo unde scrie ''arial'' si selectezi modul de scris si ca sa le faci mari dai pe ''Caps Lock''. fundita?

| and3rey a răspuns:

Foloseste combinatia de taste Shift+F3. Selectezi textul si folosesti combinatia, iti va afisa cu litere mici, mari si cu litera mare la fiecare inceput de rand

| SssR a răspuns:

Daca vrei ca textul care e deja scris sa il faci scris cu diaclitice selectezi textul care l-ai scris si apoi apesi combinatia de taste SHIFT+F3, asta merge sigur in M. Word.
nu mai asculta de cersetorii astia de funde care mint pentru orice funda!