| seby27278 a întrebat:

care telefon este mai bun samsung galaxy mini sau samsung galaxy s?

1 răspuns:
| gki1980 a răspuns:

Samsung Galaxy S are dotari de ultima generatie. Acesta are un ecran super AMOLED, un ecran cu o claritate superioara. De asemenea, acesta beneficiaza de un procesor de 1 Ghz, unul dintre cele mai puternice procesoare instalate pe un telefon mobil.
Camera foto este de 5 MP, iar inregistrarea video se face la calitate HD ( 720p ) la 30 fps. Aparatul beneficiazade un receptor GPS incorporat si suport A-GPS, busola ( digital compass ), geotagging.
Conectivitate - terminalul ofera suport pentru bluetooth 3.0 si wifi b/g/n.

Samsung Galaxy Mini este fratiorul cel mic din familia Galaxy care, desi nu poate rivaliza cu frati mai mari, are cu ce sa se laude.
Primul lucru pe care il observi la telefon cand il pornesti e calitatea slaba a display-ului datorita rezolutiei mici, de doar 240 x 320 pixels. Trecand peste acest lucru, se observa sistemul de operare Android care se misca foarte bine. De asemenea, ai de-a face cu versiunea 2.2 Froyo care ofera posibilitatea de a instala toate aplicatiile descarcate din Android Market direct in memoria cardului. Memoria poate fi marita prin adaugarea unui card microSD de pana la 32GB. mentionez prezenta suitei Office preinstalata, suita care iti permite sa si editezi fisierele incarcate cat si a unui filemanager pentru explorare fisierelor stocate pe card. In meniu o sa gasesti si Social Hub, aplicatie care iti permite sa iti configurezi conturile de socializare si unde poti vizualiza si e-mail-urile sau mesajele text/mms noi. Conturile de socializare, odata setate direct din Social Hub, te redirectioneaza catre browser, mai exact catre paginile de internet de Facebook sau Twitter.
este foarte usor sa umbli prin meniu iar sistemul de operare se misca foarte bine. In lista de aplicatii mai gasesti si Radio FM care te conditioneaza sa ai conectata o pereche de casti sau un handsfree. receptia posturilor radio este ok.

una peste alta, cel mai bun e galaxy s. o seara buna happy