| umbra09 a întrebat:

Buna ce boxe se potrivesc la subwooferul acesta http://www.emag.ro/subwoofer-akai-negru-swfa-100/pd/E5YF TBBBM/ funda promit

Răspuns Câştigător
| Utilizator1234 a răspuns:

Nu are iesire amplificata deci nu poti amplifica sateliti cu el. Amplificarea e doar pentru difuzorul lui propriu-zis. Dar oricum, din moment ce vrei sa dai 400 Ron pe un subwwofer si 50 de lei pe 2 sateliti, eu zic ca nici nu mai ai nevoie de sateliti.

| umbra09 explică (pentru Utilizator1234):

Are 2iesiri amplificate rca si 2 neamplificatr

| Utilizator1234 a răspuns (pentru umbra09):

Ce vezi tu acolo sunt intrari pentru high level si iesiri de canale audio amplificate de un amp/receiver extern. Daca tu stii mai bine, cumpara-l, ca oricum satelitii te intereseaza mai putin sau chiar deloc.

| umbra09 explică (pentru Utilizator1234):

Pai dacal iau ce boxe i pun nu pot asculta nimic numai bass...ui ce zice unu da tot nu stiu ce boxe sa-i iau... pana in 60 70 de lei Este un subwoofer activ (ceea ce inseamna ca contine un sistem incorporat de amplificare) avand posibilitatea de a amplifica si semnal audio analog pentru inca doua boxe. Conectorii pentru amplificare de semnal sunt cei clasici (pentru difuzoare) atat la intrare cat si la iesire. Din cartea produsului se subintelege ca ar functiona in paralel cand primeste semnal audio prin conectorii pentru boxele frontale. Produsul mai contine 2 intrari RCA doar pentru semnal subwoofer si 2 iesiri neamplificate tot RCA pentru subwoofer. Pe langa functia de reglaj frecventa si volum, Akai SWFA-100 mai contine un switch pentru inversarea polarizarii semnalului audio, inca un switch pentru "alwais on / auto / off" si un switch pentru deconectarea de la retea.

Pachetul mai contine si un cablu cu 2/2 capete RCA.

In configuratia actuala a sistemului, subwoofer-ul este legat direct la placa de sunet, fara nici un fel de amplificare inainte, avand o rezerva de putere fenomenala. Inca nu am avut ocazia sa-l solicit la maxim (volum maxim placa de sunet, volum maxim subwoofer)

5 răspunsuri:
| umbra09 explică:

Am uitat sa mentionez pana in 50lei nas da o avere pe boxe ca mie-mi trebuie bass nu sunet sa ma surzeasca nu pot asculta muzica tare dar imi place basul big grin

| mariusmorariu a răspuns:

Uite astea de exemplu http://bit.ly/1iQpwnt