| actrita a întrebat:

ce parere aveti despre facultatea de asistenta sociala? ce include ea? pe ce se bazeaza? ai nevoie de medii mari ca sa intri acolo? ce calitati ai nevoie pentru a te inscrie la facultatea asta si pentru a reusi? merci,

Răspuns Câştigător
| Mony_4137 a răspuns:

Am vazut ca aceasta intrebare este de ceva timp pe site si nu a primit inca raspuns.
Daca nu reusesti sa aflii, iti dau id lu o prietena de-a mea care e din Tm si e la facultatea de asistenta sociala.

1 răspuns:
| denyssa a răspuns:

Buna! eu sunt la Asistenta Sociala. Asistenta Sociala se ocupa cu lucrul cu copii, bolnavii, batrani, etc.Sunt medii destul de mari. Daca vrei intr-adevar sa ajungi un Asistent Social bun, trebuie sa iti placa sa lucrezi cu oamenii, sa ii intelegi.sa stii ce sfaturi sa le dai, etc. E f frumoasa Fac., daca iti place ceea ce faci :*