| miha4 a întrebat:

Buna!
Ce programe utile folositi pentru realizarea graficelor? Unele sa fie de efect. Poti face asta si in excel sau word, dar poate stiti si altele mai wow.

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Cele care sunt mai bune decât Excel, și conțin toate funcțiile pe care le include acesta, plus alte unelte avansate de formatare, costa între 10 și 50 dolari pe luna.
Excel e suficient pentru 95% dintre creatorii de grafice.
Daca vrei sa arate mai interesant, poți sa desenezi graficul manual în Visio, sau chiar într un editor video, unde limita e cerul, poți sa îl animezi cum dorești.
(asta dacă chiar dorești ceva unic, și ai timp la dispoziție. Elementele le creezi in Photoshop, sau într un program 3D, și în editorul video faci compoziția și animatia)