| RoxanaElena007 a întrebat:

Buna! Cei care aveti internet de la Digi, voua vi se intampla sa se deconecteze intr-una? Eu am doar cablu si internet de la ei, partea legata de televizoare merge perfect doar ca nu inteleg de ce imi pica intr-una internatul.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din cauza ruterului. trebuie sa cumperi alt router mai puternic si sa il pui cu routerul de la rds si cu doua routere vei avea semnal full la net.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciodata in ultimii 5 ani.
Ignora pe Cristi, suna la ei prima data.

| Frank51 a răspuns:

Niciodată de 5 ani de când am contractul.

| StoicAnalysis a răspuns:

Pai pentru inceput, ca sa nu dai bani aiurea pe un router, suna mai intai la ei si zile asta. Poate e de la ei. Si daca ei iti zic ca lor le apare ca traficul de date de la sursa pana la tine este ok, inseamna ca abia atunci e de la router sau cablul din casa defect.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Exact. Poate ai probleme cu priza la care e alimentat ONT-ul sau ai probleme la routerul lor, caz in care ti-l schimba fara probleme si fara costuri suplimentare. Am patit la un moment dat sa mi se buleasca ont-ul de la ceva socuri electrice, a venit omuletul de la ei si l-a schimbat fara intrebari si fara sa ma coste nimic.

| blackann a răspuns:

Da si nu imi pica. suna la ei

| adryang78 a răspuns:

Am abonament la ei de 12 ani, cu toate serviciile. De două-trei ori mi s-a întâmplat și mie. N-a fost de vină router-ul, ci unul din echipamentele lor de pe scara blocului. Sună și fă o sesizare, ăsta e primul pas, înainte să cumperi alt router. Eu am un Tenda de vreo 9 ani și n-am avut probleme cu el.