| Lucia1234567 a întrebat:

Buna,cine stie cu ce taste se face scrisul in japoneza?

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Daca te duci in bara de start si scrii acolo la cautare doar "language" si selectezi "Change keyboards or other input methods" ai acolo mai multe metode de schimbarea limbii a tastaturii. S-ar putea sa nu fie pe acolo aceasta limba fiindca trebuie descarcata. Dar in mod normal, asa se schimba limba la tastatura.

2 răspunsuri:
| theodorafemme2001 a răspuns:

Trebuie sa instalezi o tastatura japoneza, iar apoi sa te duci in dreapta jos, unde scrie EN sau RO sau alta limba si sa selectezi limba dorita. Funda?

| BiancaFGM a răspuns:

Habar n-am : ))))