| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Cu ce pot încleia bine balamaua de la laptop, adică partea aia dintre ecran și computer unde a fost rupt plasticul și acum ecranul joacă când îl mișc puțin?
Aș putea face o fotografie să vă arăt dar nu știu cum să o trimit!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce spui tu e drept dar te pot intreba ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ceva. Esti bolnav de cap laughing
Mai bine ai merge sa te lecuiesti ca se vede ca ai cazut din pat noatea asta rolling on the floor

| Sistemulxxl a răspuns:

Nu merge carpit. Plasticul a,, imbatranit''. Vei repara intr-un loc si se va rupe in altul. Acum se dezintegreaza.
Asa se fac lucrurile acum.
Cauta o alta carcasa si inlocuieste pe aia veche. Nu uita sa ungi balamalele care cred ca se misca greu.

| newaccountbye a răspuns:

În cazul în care balamaua de la laptop este ruptă, ar fi mai bine să consulți un tehnician pentru a o repara. În cazul în care nu dorești să mergi la un tehnician, poți încerca să folosești un adeziv puternic pentru a fixa partea ruptă. Este important să fii foarte atent/ă să nu aplici adezivul pe alte părți ale laptopului, deoarece acest lucru ar putea provoca deteriorarea acestora.