| VORTEX a întrebat:

cum as putea bloca un folder? adica sa pot intra numai eu, si la intrare sa fie o parola sau ceva sau sa ascund folderul cumva, cum as putea? Mersi

Răspuns Câştigător
| Peth a răspuns:

Poti sa-l faci invizibil: Dai rename, ti apasat "alt" si in acest timp scrii la nume 0160(dar cu "alt" apasat). Apoi dai click dr. pe folder, dai la proprietati si la particularizare. Dupa dai la modificarea pictogramei si alegi de acolo un spatiu liber(nu se vede nici-o img) si dai aplica. Folderul se va face invizibil, dar pune-l undeva unde sa il poti gasi tu(intr-un colt unde nu mai e nimic, pentru a nu da din greseala pe el). ATENTIE! Cand dai refresh se vede pentru. 1 sec. Sau cand il selectezi cu chenarul facut de mouse.

5 răspunsuri:
| Dragosmarian a răspuns:

Salut! Descarca folder lock si bagi ce vrei sa blochezi in programul ala, sperk te-am ajutat.Bafta!

| PetreConstanta a răspuns:

Dar ce ai draga in acel folder - secrete de la NASA Dumnezeule mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai simplu e din Windows. Tu, cu drepturi de Administrator, editezi setările de securitate pe o partiție/folder de pe hard disk. Ca altcineva să nu-ți intre pe folder, trebuie să fie logat în Windows într-un cont cu drepturi limitate(îi creezi unul din Control Panel-->User Accounts dacă n-are). Vezi în File Properties-->Security. Acolo bifezi ce grup de utilizatori poate accesa folderul sau ce utilizator anume. E destul de intuitiv. Sper că te vei descurca astfel pentru că e soluția cea mai la îndemână și cea mai ieftină. Alternative există destule, dar eu nu le folosesc, pentru că n-am nevoie.