| anonim_4396 a întrebat:

Buna cum imi pot face un cont nou de Facebook? Am incercat odata si mi lau dezactivat cu toate ca le am trimis poza. acum am incercat din nou am schimbat nr de tel si alte date si mi au spus ..iti multumim ca ne ai trimis fotografia te vom contacta la scurt timp dupa ce o examinam. pentru moment contul tau a fost dezactivat ca masura de securitate.sa fie ee vina ca am folosit aproape acelasi nume? Data de nastere am modifucato.la primul cont nu am modificat nimic si tot mi lau dezactivat.am observat ca, cand am facut contul cel nou de Facebook imi apareau contacte din facebuk-ul anterior cel vechi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil,ai facut prea multe conturi pe aceeasi adresa de email, telefon sau chiar IP si ti s-a blocat accesul temporar.
Am patit si eu odata, am facut 50 adrese de email pe acelasi telefon si nu am mai putut sa folosesc numarul de telefon respectiv pentru crearea altor conturi timp de cateva luni.

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti foloseste cineva identitatea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu. mi-a trimis sa schimb parola si am schimbat o.dar au zis ca momentan nu te poti conecta
Probabil il va dezactiva si pe acesta. chiar nu stiu ce sa fac ca sa imi schimb Facebook ma gandeam sa imi fac un Facebook cu un alt nume nu stiu ce sa fac ca sa nu mi l mai dezactiveze

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Probabil am schimbat nr de tel si emailul dar ip nu probabil e mai ok sa fac intr-un alt loc un nou cont.ciudat e ca mi au trimis sa imi schimb parola, am schimbat o dar imi spune ca nu ma pot conecta momentan verifica poza.mai avusem doar un Facebook inainte dar ma gandeam sa il sterg pe acela dar nu mai stiu emailul, nici parola. absolut nimic, asa ca nu am cum sa il sterg.dar nicidecum sa am mai multe. altii au ogramada de Facebook si nu i le dezactiveaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

IP-ul nu il poti schimba(daca nu folosesti un VPN etc.)
Eu spun sa te calmezi o vreme si sa astepti.
Dupa care incerci iar daca nu merge contactezi suportul Facebook sau pe minewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ok multesc frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Buna, am asteptat si le-am trimis poza sa o verifice dar mi lau dezactivat si pe acesta, mi au dezactivat 2 conturi de Facebook deja. daca stii cum se face un cont spune-mi te rog.sau ar trebui sa il sterg pe cel care il folosesc definitiv? Alta solutie nu este?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Trimite-mi poze cu situatia ca sa inteleg

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi lau dezactivat. cred ca ai dreptate am facut eu mai multe conturi 1 e activ si acum nu mai stiu emailuk parola nimic.am mai facut unu si l-am dezactivat dar nu sters definitiv nici la ala nu mai tin minte emailul si parola.dar am incercat de o luna sa fac un cont nou si mi lau dezactivat din motive de securitate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Motivele alea de securitate au motivele lor, daca tu exagerezi in nestiinta ei nu au alta varianta.
Poti sa iti recuperezi email-ul daca ai inclus si numar de telefon sau verificare in 2 pasi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce sa mai zic este o cauza pierduta. totusi il pot sterge definitiv pe asta care il folosesc acum si face altul nou macar asa am o sansa? happy sau il sterg pe asta definitiv si ulterior mi l dezactiveaza si pe cel nou si raman si fara Facebook acesta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Te intrebi de ce nu mai poti face conturi... daca tot creezi conturi noi si le "stergi" pe cele vechi.
Poti sa iti stergi doar informatiile vechi facute public dar ele inca raman in baza de date facebook.Crezi ca ei nu stiu ca iti faci cont de 100 de ori? ramai pe unul si vezi ce se poate face.De asemenea trimite-mi screeshot-uri cu situatia actuala ca sa te ajut practic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce screenshoturi sa trimit.am dat la centru de ajutor si spuneau ca daca au sters din greseala Facebook sa fac contestatie si sa le trimit poza cu buletinu. asta e o sa incerc sa il sterg pe asta definitiv happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu imi trimiti poze cu ce ti-au scris ei e degeaba

| florinmanastireanu a răspuns (pentru anonim_4396):

Si mie la fel imi spune de ce?