| AlexandraN21 a întrebat:

Buna! Cum ma pot conecta cu telefonul la televizor? Menționez ca am televizor Phillips

6 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Depinde de model, daca e smart si e generatie noua, si telefonul are optiunea de Wireless Projector sau Partajare Prin Wi-Fi sau Cast, sau cum o mai fi denumirea pe la telefoanele astea, poti da pe iconita de aia de partajare tragand cu degetul de sus in jos de pe ecranul principal, selectezi iconita si urmezi instructiunile, acolo ar trebui sa iti vada tv-ul.

| AlexandraN21 explică (pentru slayer09):

Și dacă am Smart tv și telefonul nu mi l găsește ce ar trebui sa fac?

| AlexandraN21 explică (pentru slayer09):

Am reușit sa-l conectez. Dar am o problema. Vreau sa redau un serial pe HBO MAX și nu mi vede imaginea, doar subtitrarea. Care sa fie problema?

| slayer09 a răspuns (pentru AlexandraN21):

E de la aplicatie, si eu am incercat sa fac asta pe TV, si aceeasi problema o am si eu

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns:

Cuvântul cheie e screen mirroring