| Pysyqtza2012 a întrebat:

cum pot sa dezinstalez un program din computer pe care l-am instalat? i-am dat voie varului meu la calculator si el mi-a instalat unele programe.scuze pentru categorie. urgent un raspuns
MULTUMESC

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program există mai multe posibilităţi: 1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul respectiv şi dai Remove.
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante". Succes şi numai bine!

| MrAlex a răspuns:

Start/panou de control/programe

| SlenderMan299 a răspuns:

Intri in Start dai la Execute sau cv de genu si scrii control panel dupa dai pe Add or Eliminate Programs.Eo am pc in romana si nu prea ma pricep la engleza dar e cv de genu si acolo dai click pe programele care nu le vrei si le dai unistall. Funda?

| r3ally a răspuns:

Simplu : control panel ->uninstall a program si dezinstalezi programele care nu le vrei! Sper ca am fost de ajutor happy

| Anton_Stefan_1998 a răspuns:

Toată lumea ştie ca la Start/panou de control(control panel)/programs, acolo dai click pe programul respectiv şi apoi click dreapta/uninstall.
Bafta

| sherif a răspuns:

Intri in start, control panel(panou de control)si dai la programe si caracteristici.si acolo iti va aparea tot ce ai instalat pe calculator.si dupa ce ai gasit ce vrei sa dezinstalezi dai dublu click pe el si astepti dezinstalarea.succces!