| nicole94 a întrebat:

cum se deblocheaza computerul? sau cum pot afla parola ca sa. l deblochez big grin? help pls \m/ FUNDA[ e parolat administratorul]straight face

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Incearca :
Intra in Safe Mode pe userul Administrator (Sper sa nu fie parolat si ala) si te duci in control panel la user accounts si de acolo iti scoti parola de pe cont si cu ocazia asta afli si ce parola ai! (ca sa intri in safe mode, da un restart la pc si cand apare prima imagine pe desktop tasteaza F8 de mai multe ori pana apare o imagine neagra cu scris alb. Aici cu sagetile ''sus'' si ''jos'' selectezi safe mode si clik pe enter.Imaginea o sa fie deformata dar sa nu te sperii ca asa este in safe mode)

| Kattan a răspuns:

In primul rand, incetati sa mai dati la orice problema, problemuta, problemioara, problemicioara, raspunsul "reinstalezi windows-ul". E ca si cum ai zice: Mi s-a terminat benzina. Imi iau alta masina.
Acum raspunsul pentru Niko: trecem peste faptul ca probabil nu ai voie (drepturi) ca sa umbli pe acel calculator, din diferite motive, si sa zicem ca ti-ai uitat parola; ceea ce alexxx si neluL au afirmat deja functioneaza, dar cel mai simplu este, prespupund ca ai un user pe care poti intra, urmatorul: click dreapta pe My Computer -> selectezi Manage -> te duci la Local Users and Groups -> apoi Users -> click dreapta pe userul caruia vrei sa-i modifici parola -> Set password. Pe langa faptul ca este o metoda rapida, nu este necesar sa stii ce parola are contul respectiv deja setata.
Totusi, aceasta explicatie, ca de altfel si cele 2 la care am facut referire, iti spun cum sa modifici parola, nu doar sa o afli. Singura metoda sa o afli este sa intrebi persoana care a setat acea parola (asta daca nu ai timp sa incerci toate cele mii de miliarde de posibilitati, poate si mai multe).

| IzabelaBela a răspuns (pentru Kattan):

S-a terminat benzina laughing

| rsn13 a răspuns:

Pentru ce ai nevoie de contul de admin? daca ai nevoie doar de acces la fisiere, poti folosi un cd live de linux (recomand ubuntu) daca vrei sa modifici vreo setare tot cu cd live dar cauti si tu pe net "how to do setting x from ubuntu". succesuri

| alexxx a răspuns:

Intri in control panel>user acounts and family safety>user acounts si acolo ai dt despre parola.sau cand aprinzi pc-ul intri in Bios si cauti la security

| Traian a răspuns:

Instalezi windows-ul din nou

| antiprotection a răspuns:

Daca dorestisa afli parola, cauta pe skype: costea7821, si am sa iti explic detaliat