| anonim20976 a întrebat:

Bună, cunoașteți o aplicație care poate crește/îmbunătăți calitatea unei poze? Mersi oricum♡

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Calitatea pozei nu o crești ci o EDITEZI: mai modifici niște nuanțe, culori, umbre, fundaluri - retușări in general. Programe sunt sute, iată câteva :

https://enviragallery.com/best-photo-editing-software-for-photographers/

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Adobe Fotoshop.

| mihai69 a răspuns:

Poți corecta unele erori dintr-o poză, dar nu există niciun program care să vină cu pixeli de acasă. Dacă poza e de rezoluție mică, nu o poți crește. Dacă e sub / supraexpusă exagerat de mult, nu are cum să știe ce anume e în zonele de umbră sau de lumină saturate 100% cu alb sau negru. etc.

| NLS a răspuns:

Se poate, cu anumite pluginuri de Photoshop, INSA intr-o masura destul de mica.

TOPAZ DeNoise AI, si celelalte pluginuri TOPAZ, instalate in Photoshop sau folosite stand-alone.

Nu te gandi ca obtii dintr-o poza proasta (atat ca si expunere, cat si ca si gama de culori si mai ales ZGOMOT (purici), automat o imagine de revista.)
IN plus, daca imaginea nu e trasa in format RAW (in general doar aparatele DSLR si mirrorless au asa ceva), nu poti obtine imbunatatiri in programe software.

Răspuns utilizator avertizat
| zilog a răspuns:

In mod oficial inca nu s-a inventat
ca si cand ai vrea perpetum mobile
nu exista asa ceva
izvorul ne secat de bani de aur
ce vrei tu este teoretic imposibi
de unde ar putea un program sa ghiceasca ce iti lipseste tie din poza respectiva
poate inteligenta artificiala peste vreo 40 de ani va rezolva treaba acesta

DAR FII ATENTA EU IIT DAU UN PROGRAM DIN VIITOR

se cheama NEAT IMAGE

https://www.google.com/......ps?/search

https://ni.neatvideo.com/download

| Balalau95 a răspuns:

Photoshop, sau versiunea gratis: gimp
poti sa dai auto la contrast, luminozitate si culoare
dar sa nu te astepti la miracole, singura imbunatatire reala de care am auzit vreodata era un program folosit numai de FBI care putea imbunatatii video, folosind partile cele mai bune din fiecare frame, pentru ca le lua si le punea si in alte frame-uri

| Molusca a răspuns:

Bună dimineața! Folosesc aplicația fotoshop și ies poze foarte frumoase!

| Molusca a răspuns:

Bună dimineața! Folosesc aplicația fotoshop și pozele ies foarte frumoase

| shidance a răspuns:

Nu exista, cel putin nu la noi

| Covrig19 a răspuns:

Buna, pentru telefon recomand snapseed si vsco