| ExtraSakadat a întrebat:

Buna`big grin. Ce companii de jocuri mai sunt? Eu le stiu decat pe Ubisoft si EA Games.laughing

6 răspunsuri:
| Kolp a răspuns:

Buna!

Mai ar fi:

- Activison Blizzard: care a facut Guitar Hero 3
- BioWare
- OverFlow (In tokio)

Si toate le gasesti aici:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_video_game_developers

Bafta!

| DariusB a răspuns:

O uiti pe cea mai tare... Blizzard Entertainment™
Au cele mai bune jocuri, insa aceste jocuri nu sunt pentru toata lumea iti trebuie putin creiier ca sa le joci...(World of Warcraft; Warcraft series(1; 2; 3) Starcraft si mai sunt dar acestea sunt cele mai importante...

| catalin13 a răspuns:

O sa ti-le spun pe cele care le stiu eu: Ea Games, Ubisoft, Codemasters, Blizzard, Activision, 2k Games, Treyarch, Ataro, Eden Games, Rockstar Games, Konami, Eidos, Capcom, Deep Silver, THQ, Sega, Microids, Hydravision Entertainment. Acestea sunt companiile, pe care le stiu, si care mi-au venit in minte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alawar Games, Gpotato, Xplosiv, Gamerkraft. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S2games

| Alexxx_1973 a răspuns:

Pai eu mai stiu si Electronic Arts,happy