| Brodi a întrebat:

daca am de exemplu un virus intr-un file numit "game icon", antivirusul imi sterge file-ul?

Răspuns Câştigător
| adi_9709 a răspuns:

Asta inseamna ca ai dowloadat un joc de pe net si tia ramas fisierul ''game icon'' inseamna( icoana jocului) Poate ai cautat icoane pentru prezentarea jocului. Deaceea antivirusul til considera ''daunator'' si til sterge pentru a nu virusa calculatorul. Asta mai depinde si de ce fel de antuvirus ai pe calculatoreu Eu mi-am sters imediat game icon.(te sfatuiesc sa il stergi definitiv).

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

.de obicei nu il sterge ci il pune in carantina!

| JaJe a răspuns:

In cele mai multe cazuri da, dar uneori, daca acel fisier poate fi "dezinfectat" Antivirus-ul tau iti poate sterge virusul, fara a mai sterge fisierul.