| DeeaDeiutza15 a întrebat:

Buna daca as vrea sa imi conectez un laptop la un laptop cu cablu mi-ar trebui un program cam care ar fi acela?
Si cum sa fac? (as putea sa iau un fisier de la primul laptop si as putea sa il copiez si in celalalt?)

2 răspunsuri:
| victorandrei a răspuns:

Iti trebuie un cablu de "net" pe romaneste, un ftp, utp, etc.
Mufat normal (la fel in ambele capete) sau crossover.
Dupa ce bagi cablul in ambele, te duci la "local area conection" si pui ip uri in aceeasi clasa. ex : 123.12.25.5 si al 2 lea 123.12.25.6, subinetmask 255.255.255.0.
Dupa care pui pe "share" partitia sau dosarul din care vrei sa copiezi pe celalalt.
Am zis pe scurt pentru ca nu stiu ce windows ai pe laptopuri ca sa iti zic exact unde sa intrii.

| i86e2 a răspuns:

Cred că trebuie un cablu crossover pentru asta. Trebuie să dai share la fișierele care vrei să le împarți între laptop-uri, poți să dai share și la partiții. Nu ai nevoie de un program special.
Vezi ghidul:
http://www.intel.com/......uters.html