| Ardei87 a întrebat:

Am un DVD si as vrea sa il conectez la laptop. Adica sa il controlez de pe laptop. In spatele DVD-ului am scris AUX si doua mufe (alba si rosie). Deci daca gasesc sa cumpar cablu si il conectez la laptop voi putea pune muzica, filme si sunetul s-ar auzi ca la DVD? Adica cu bass-ul si astea?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pune dvd ul prin televizor, nu prin laptop, ca nu suportă si arzi ceva.

| Ardei87 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai l-am folosit numai prin televizor pana cum, dar am auzit ca merge si prin laptop. E mai usor si d-asta as vrea mai mult.

| mihai69 a răspuns:

Nu merge. Mufele de care spui sunt ieșiri (video / audio). Ai putea numai dacă ai găsi un adaptor USB suficient de bun ca să facă achiziție video și e mai scump decât un DVD reader/writer extern.