| Lovely_6403 a întrebat:

Daca eu as lua o tableta Apple de pe internet ar trebui sa imi iau abonament pentru internet? Si trebuie sa am grija sa nu aiba conectivitate wirelles cea pe care o cumpar? Sunt pe Orange si ei nu au tableta pe care o vreau eu. Help, please!

2 răspunsuri:
| ganton a răspuns:

Nu iti trebuie abonament (nici nu cred ca ai la ce sa iti faci abonament). Si de fapt iti trebuie CU conectivitate wireless altfel nu poti intra pe net. (oricum toate au wireless deci e ok).

| gigel68 a răspuns:

Depinde in ce mod vrei sa conectezi tableta la internet.
este modelul wi-fi (simplu) care se poate conecta la internet doar prin intermediul unui router/acces point wireless si este modelul wi-fi + 3g care se poate conecta la internet ca cel simplu sau prin cartela 3g (cartela telefonica cumparata de la Orange, Vodafone, cosmote, digi - pe care sa ai internetul activat)
in legatura cu "conectivitatea wireless" - o au toate modelele. daca ai bani si vrei sa folosesti internetul oriunde te sfatuiesc sa iti cumperi modelul wi-fi + 3g.