| 012345678901 a întrebat:

Buna dati-mi o compozitie sau un praf usor de gasit (sa nu fie nitrat). Vreau sa fac o racheta (artificiu), imi trebuie praful ca sa ii dea presiune sa poata zbura in sus. Stiti astfel de praf, cat costa si de unde as putea lua?

Răspuns Câştigător
| Corzy a răspuns:

Pai......toate sunt cam greu de gasit. Daca vrei un raspuns si o razolvare mai simpla, uita-te aici. Poti sa folosesti compozitia unor artifici mai vechi (care nu au expirat) sau poti lua de pe cribituri varful si sal maruntesi pana ce se transforma in "praf". Sauuuuuuuuuuu poti sa te lasi de asta si sa faci o comanda de pe net! happy
Sper ca ti-am fost de ajutor