| Cjsjsjshhdhshaja a întrebat:

Buna! De 3 zile am aceste AirPods 3 și nu știu dacă e o problema neaparat dar ma deranjează. Nu știu de ce dar câteodată se aude sunetul doar intr-o casca (după ce închid un apel) și trebuie sa le pun inapoi in case și sa le conectez iar la telefon ca sa mearga amândouă. E ok sa se întâmple așa? Sau câteodată chiar se aude intrerupt sunetul și trebuie sa fac la fel sa rezolv.

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Este posibil ca aceste probleme să fie cauzate de o problemă de conectivitate sau de o problemă cu unul dintre AirPods.

Unele posibile soluții pe care le poți încerca sunt:

Verifică dacă AirPods-urile și dispozitivul tău sunt actualizate la cea mai recentă versiune de software.

Verifică dacă AirPods-urile sunt încărcate suficient de mult.

Încearcă să resetezi AirPods-urile. Pentru a face acest lucru, conectează-le la încărcător, apoi apasă și ține apăsată butonul de configurare din spatele case-ului timp de aproximativ 15 secunde, până când vezi indicatorul de încărcare albastru care clipește.

Verifică dacă există obstacole care pot interferena cu conectivitatea dintre AirPods și dispozitivul tău, cum ar fi o perete sau un corp. Încearcă să păstrezi dispozitivul și AirPods-urile aproape unul de celălalt pentru a minimiza interferențele