| littleangelpretty34 a întrebat:

De cateva zile am un Nokia asha 200 si din cate am observat nu imi merg castilestraight face. Oare de ce? [funda]

Răspuns Câştigător
| Anonimity a răspuns:

Pai s-ar putea sa fie stricate din fabrica sau sa nu se potriveasca,adica sa fie ori mai mari,ori mai muci:Sfatul meu este sa le impingi in telefon cu mai multa putere, astfel in cat sa faca un mic zgomot, asa face la al meu, pana nu scoate zgomotul acela nu merg. Daca tot nu merg si ai telefonul in garantie, dul la un service autorizat, ca sunt si ele in garantie

3 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Telefonul e cumparat din magazin sau e second hand? Majoritatea telefoanelor second hand au probleme, de aia le si vand aia.
Castile alea sunt originale sau sunt chinezarii de la coltu` blocului? Majoritatea chinezariilor nu functioneaza.
Mufa castilor intra bine in mufa telefonul? Mufele trebuie sa se potriveasca perfect, daca una e putin mai mare sau putin mai mica nu o sa mearga. Deasemenea, daca casca e de la alt telefon e posibil sa se auda prost sau sa nu se auda nimic.

Mai uite-te prin setarile telefonul. Poate are vreo optiune de aia care dezactiveaza castile. Daca nu gasesti asa ceva prin meniul telefonului, fa rost de alte casti. Sa fie originale, facute de Nokia pentru telefoanele Nokia si asigura-te ca mufa intra bine. Daca tot nu merge inseamna ca telefonul e de vina si trebuie sa-l duci in service.

| Ionelarebela a răspuns:

Buna.Tocmai mi-am cumparat si eu un telefon Nokia 200.Am avut numai probleme cu el.La fel mi s-a intamplat si mie cu castile dar trebuie sa le impingi foarte tare in telefon.Dar as vrea sa te intreb tu ai avut si alte probleme? De exemplu eu am luat o tema hello kitty pe telefon si a inceput sa mi se blocheze, sa se inchida si sa se aprinda singur. Apoi la optiunile unei setari sau fotografii apareau semne de intrebare.Tie ti s-a intamplat asa ceva sau ceva asemanator?

| Ionelarebela a răspuns:

Te rog raspunde-mi si mie la intrebare aici pe pagina aceasta sau printr-un mesaj.ms:*::*