| Tatuata a întrebat:

.de ce imprimanta scoate culoare verde? La xerox iese negru dar cand vreau sa scot un cv..desenul iese verde

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Cartusul colorat cuprinde 5 culori de baza. In cazul in care se termina vreuna, atunci cand printa va iesi modificat si totul colorat in culoarea care inca nu e terminata. Nu ai ce face decat sa reincarci cartusul sau sa iei altul.
Daca vrei sa printezi alb-negru vezi ca e o optiune de bifat cand dai print

| Tatuata explică (pentru AdelinaC):

Dar cartusurile aman2 sunt incarcate si noi..la serox cand scot iese alb negru dar cand vreau sa printez cv iese verde

| Gavriil13 a răspuns:

Capul de imprimare pentru una dintre culori este uscat. Eu am rezolvat problema din aplicația imprimantei (ai o functie de "mentenanță" și "curățare cap de imprimare", îți va scoate apoi o pagină de test pe care vor apărea toate culorile cartușelor)