| Dragobeta a întrebat:

Buna.
De ce ruleaza Edge in fundal? Nu il accesez. L-am dezinstalat, se reinstaleaza. Ce face el acolo? Ca imi incetineste mult pc-ul.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Intri in setarile lui din browser iar la sectiunea: Sistem si performanta debifezi: Continuați rularea extensiilor și aplicațiilor de fundal atunci când Microsoft Edge este închis!
Daca nu iti da voie trebuie sa faci un cont Microsoft, sa te loghezi in browser si atunci sigur vei putea face orice modificare, DAR dezinstalarea browserului Edge nu poti pentru ca face parte din windows! poti insa la aplicatii implicte sa setezi un alt browser ca browser implicit si atunci edge nu te va mai deranja!

| Dragobeta explică (pentru lpavel):

Sm alt browser setat implicit.
Am facut ce m-ai invatat. Multumesc. Sper sa fie bine.
Acum inteleg si de ce se reinstaleaza singur.
O seara buna sa ai!

| lpavel a răspuns (pentru Dragobeta):

N-ai pentru ce, mi-a facut placere! happy