| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
De la un timp, laptopul meu se blocheaza singur. Adica daca de exemplu il las sa zicem 15 minute, fara sa umblu pe el fiind deschis, cand incerc sa misc mouse-ul este blocat. nu face absolut nimic.
sau, cand ascult muzica de exemplu, uneori se blocheaza dintr-o data, ramane exact asa cum este si incepe sa tiuie. Dar nu este microfonie sau altceva, este pur si simplu un fel de sunet din acela ca la televizor, cand posturile sunt in revizie.
Pentru ambele cazuri, inchid laptopul, bineinteles din buton pentru ca la alte comenzi nu am cum sa umblu el fiind blocat.
Ce ar putea sa aiba?

3 răspunsuri:
| Rebbbeca a răspuns:

Poate ai placa video stricata. Spun si eu.Cel mai bine schimba windowsul, e mai sigur si poate ai un virus.Mai bine iti instalezi si alt anti-virus

| Stranik a răspuns:

Schimba windowsul, asta e solutia problemei

| Aoki a răspuns:

Pot fi 3 cauze pentru aceasta problema:
1. Sistemul de operare.In acest caz poti incerca sa il reformatezi si vezi ca functioneaza optim.
2. Are nevoie de un mic restart.Scoate-i bateria laptopului si pune-o la loc dupa 10-15 secunde.
3. Daca nici una din solutiile de mai sus nu functioneaza are o defectiune, cel mai probabil hardul.

Sper ca ti-am fost de ajutor.