| popi a întrebat:

Azi mi-am bagat un SSD in locul unitatii optice la. laptop, l-am folosit toata ziua fara absolut nici-o problema. Cand sa il inchid pe azi am update si dau update and shut down. Dupa 5 min ma trezesc in bios blocat fara sa misc sau sa pot face ceva si il inchid din buton. Incerc sa-l deschid, aud ventilatorul mouse-ul lumineaza dar ecranul nu se aprinde sau lumienaza(nici macar logo ul Asus). Acum l-am scos din priza sa vad daca se potoleste, dar ce poate avea? Cheers.

3 răspunsuri:
| marinaru777 a răspuns:

Scoate hdd si baga ssd, pentru hdd este un rack extern

| AlaSwek a răspuns:

Salut.
Cazul 1. Scoate alimentarea de la PC, apasă pe butonul de POWER ca să i scoti curentul si da i drumul din nou.
2. Încearcă să scoți din nou ssd ul, si sa l pui inapoi.
3. Schimba rămii între ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlaSwek):

Alimentarea de la laptop ai vrut sa zici.