| ubox7007 a întrebat:

de unde pot afla cat consuma pc-ul meu (real, ca sa adun wati din specificatiile de pe ambalajul componentelor pot si eu, dar rar il folosesc in full load), cu ce program pot vedea in timp real cat trage din priza

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Sursa de alimentare daca ar avea ceva de genul asta s-ar putea vedea cat consuma pc-ul. Altfel, fie folosesti o priza cu contor la care conectezi calculatorul si iti arata in timp real puterea consumata, fie folosesti un ampermetru de curent alternativ in serie cu alimentarea de la priza si vezi puterea in functie de intensitate P = U * I

Răspuns utilizator avertizat