| alina88 a întrebat:

deci este vb despre un virus cred eu, dar totusi am sa va explic poate cineva va sti 100% despre ce e vb!
de doua zile cand deschid facebook imi apare la mesaje :convorbiri cu aproape toate persoanele care le am in lista, apoi la cateva scrie tipo..cutare a abandonat convorbirea.,alta persoana care intreaba "ce e cu mesajele astea", alta care intreaba "cei cu nr ala de telefon"..etc chestii de genul asta.e de la mine? cauza e la calc meu sau nu?
multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Anonimul122 a răspuns:

Poate ai vreun furt de informati in pc, ai grija, asti sunt tare, rai. iti recoman un antivirus bun, avast free. este cel mai bun,, eu am windows 7, merge perfect, stau toata ziua pe toate siteurile cu virus, si malware, si nimic, nimic n-are pc, avast este cel mai bun, si da problema este de la tine din pc

funda

| alina88 explică (pentru Anonimul122):

In momentul de fata am avast free dar vad ca am luat virusul si asa cu antivirusul instalat!

| Anonimul122 a răspuns (pentru alina88):

Deci poate ca nu l-ai activat pe un an, inregistreazal pe un an, este foarte usor

| Anonimul122 a răspuns (pentru alina88):

Sau poate, nu ai actualizat avast free, trebuie actualizat minim la 1 saptamana, sau pote ca mai multi din casa, au aces la pc tau

7 răspunsuri:
| AndraRox a răspuns:

Poate cineva ti-a spart contulwinking.

| darkwisper a răspuns:

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOFFFFFF...
Trebuie sa dau eu raspunsul bun?
Downloadeaza Dr. Web Cureit, si scaneaza PC.
Dupa ce ai scanat si ai inlaturat virusii, intra pe Googu, si cauta AD BLOCKER pentru orice browser folosesti tu. Recomand Firefox ca este mai usor de folosit, si mai versatil, si tot odata mai sigur.
Dupa ce ai facut ce am zis sus, schimba toate parolele la Facebook, twitter, yahoo, Gmail, Aol, etc... oriunde ai cont.

Daca te-am ajutat, funda. Multumesc.
P.S. NU SUNT ANGAJAT DE DR.WEB SA LE FAC RECLAMA! Il folosesc si sunt multumit.

| CoxOno a răspuns:

Ai un Viruses, Spyware sau Malware
descarca un antivirus free si scaneaza pc/

| Kepkyo a răspuns:

Probabil ca ti-a intrat vreun gaunos pe pc-ul tau, fai rost de un antivirus bun cu tot cu firewall si schimba-ti parolele!