| A555d a întrebat:

Buna Dimineata! Am aflat ca consolele xbox one si ps4 se vor lansa pe undeva in noiembrie, intrebarea mea este : Se vor mai lansa jocuri pe platformele xbox 360 si ps3 in 2014 si in viitor? Sau renunta la ele?

5 răspunsuri:
| MikeZG a răspuns:

Da, se vor mai lansa jocuri.

| lpavel a răspuns:

Binenteles ca se vor mai lansa jocuri si pe astea inca multi ani, chiar daca apar altele mai bune, doar ca prima data va aparea pe astea noi (ps4...) apoi pe restul, asa a fost si cu ps 2! Bafta!

| Marzipany a răspuns:

De obicei cand se lanseaza console noi se fac jocuri specifice numai pentru ele si se renunta la celevechi.Dar daca s-a inceput un proiect grandios din 2012/2013 si va fi lansat in 2014/2015 ar merita sa pastrezi.Macar 1 an sau 2. Nu-ti cumpara xbox, pentru ca activitatea iti va fi monitorizata de nsa.

| A555d explică:

Multumesc anticipat! Tuturor!

| Valeriu_Ciprian_Nicu_1994 a răspuns:

Salut, se vor mai lansa jocuri vreo 1-2 ani dupa care se vor face numai pentru consolele next gen!