| CezaraEM a întrebat:

din nou :-))) a doua intrebare pe ziua de azi!
Pentru cei care utilizeaza, cum vi se pare Windows 10 fata de Windows 8, 7,xp? :-D
Este usor de folosit?

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Uite, aici am dat un raspuns, dar si alti useri:
https://www.tpu.ro/......-refer-sa/

| danutzu96 a răspuns:

Linux mint, Ubuntu, Debian, etc laughing

| Zaygon a răspuns:

Utilizez in paralel Win 10(pe NUC) si Win 8.1/Ubuntu(pe laptop) si sincer in unele cazuri prefer 8.1 pentru interfata metro si pentru setari iar 10 imi e mai okay pentru NUC pentru driverele la zi de la Intel.

Am utilizat in trecut xp si 7 si pot sa zice ca si xp-ul imi era bun in liceu la programare dar vremurile au trecut. tongue

| NAT0 a răspuns:

Prefer 7, mai frumos e linuxul.

| JustStitch a răspuns:

Am folosit xp-ul, apoi 7, iar acum am trecut la windows 10, da este usor de folosit cu toate ca are multe setari noi.

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Eu am dual boot(si w10, si w7)

W 10 aduce multe functii foarte utile, dar parca nu este usor de folosit ca w7. W7 si Linux sunt sfinte.

| alexandrumarius11 a răspuns:

Sincer, are cam multe update-uri dar sunt scurte si faine (dupa un anumit timp de folosire). Daca vrei neaparat, instaleaza-l, dar daca vrei ceva de gaming fain ramai la W7.

| Elena_Gratiela_1999 a răspuns:

Am eu si este aproximativ la fel cu 8... putin mai lucrat... nu este mare dieferenta